NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha3) - en to ku translation catalogue (36 entries)

en: Forms
ku: فۆرمەکان

en: Slideshow
ku: پیشانگەسلاید

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: more
ku: زیاتر

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Image
ku: وێنە

en: Name
ku: ناو

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Email
ku: ئیمێل

en: All
ku: هەموو

en: Page
ku: پەڕە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Location
ku: شوێن

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Blogs
ku: بڵاگه‌کان

en: Translations
ku: وەرگێڕانەکان

en: Translate
ku: وەرگێڕان
