NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha3) - en to ne translation catalogue (32 entries)

en: Forms
ne: फारमहरु

en: Slideshow
ne: स्लाइडप्रदर्शन

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Author
ne: लेखक

en: List
ne: सूचि

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: more
ne: धेरै

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: Taxonomy
ne: टक्सोनोमी

en: Categories
ne: कोटिहरु

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Name
ne: नाम

en: Email
ne: ईमेल

en: All
ne: सबै

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Header
ne: हेडर

en: Footer
ne: फुटर

en: Roles
ne: भूमिका

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Location
ne: स्थान

en: Media
ne: मिडिया

en: Users
ne: प्रयोगकर्ताहरू

en: Blogs
ne: ब्लगहरू

en: Translate
ne: अनुवाद
