NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (50 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Categories
oc: Categorias

en: Links
oc: Ligams

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Image
oc: Imatge

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: Section
oc: Seccion

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Roles
oc: Ròtles

en: Published
oc: Publicat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Media
oc: Mèdia

en: Address
oc: Adreça

en: Users
oc: Utilizaires

en: Sort by
oc: Triar per

en: author
oc: autor

en: Translations
oc: Traduccions

en: Apply
oc: Aplicar

en: Grid
oc: Grasilha

en: Services
oc: Servicis

en: Offset
oc: Decalatge

en: Translate
oc: Traduire

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: View panes
oc: Volets de vista

en: Content pane
oc: Volet de contengut

en: Master
oc: Maître
