NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha4) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Blogs
bn: ব্লগসমূহ

en: Translate
bn: অনুবাদ
