NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha4) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Slideshow
cy: Sioe Sleidiau

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: more
cy: mwy

en: Tags
cy: Tagiau

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Categories
cy: Categorïau

en: Links
cy: Dolenni

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Image
cy: Delwedd

en: Feed
cy: Porth

en: Name
cy: Enw

en: Updated
cy: Newidwyd

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Location
cy: Lleoliad

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Blogs
cy: Blogiau

en: Translations
cy: Cyfieithiadau

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
