NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha4) - en to fil translation catalogue (29 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Body
fil: Nilalaman

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Content
fil: Nilalaman

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: List
fil: Listahan

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Language
fil: Wika

en: more
fil: marami pa

en: Tags
fil: Mga etiketa

en: Taxonomy
fil: Taksonomiya

en: Categories
fil: Mga kategorya

en: Search
fil: Hanapin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Name
fil: Pangalan

en: Updated
fil: Nabago

en: All
fil: Lahat

en: Page
fil: Pahina

en: Header
fil: Ulunan

en: Footer
fil: Paanan

en: Roles
fil: Mga papel

en: Published
fil: Inilathala

en: Users
fil: Mga tagagamit

en: Blogs
fil: Mga blog

en: Client
fil: Kliyente

en: Translate
fil: Isaling-wika
