NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (54 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Language
fr: Langue

en: more
fr: plus

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Categories
fr: Catégories

en: Links
fr: Liens

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Feed
fr: Flux

en: Name
fr: Nom

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Email
fr: Courriel

en: All
fr: Tout

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Roles
fr: Rôles

en: Published
fr: Publié

en: Location
fr: Emplacement

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Media
fr: Média

en: Address
fr: Adresse

en: Filter by
fr: Filtrer par

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Sort by
fr: Trier par

en: Tag cloud
fr: Nuage de mots-clés

en: author
fr: auteur

en: Translations
fr: Traductions

en: Apply
fr: Appliquer

en: Grid
fr: Grille

en: Bloggers
fr: Blogueurs

en: Offset
fr: Décalage

en: Translate
fr: Traduire

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: View panes
fr: Volets de vue

en: Content pane
fr: Volet de contenu

en: User information
fr: Information utilisateur

en: OpenLayers Data Overlay
fr: Premier plan (overlay) de données OpenLayers

en: Master
fr: Principal

en: Three columns
fr: Trois colonnes

en: Entity label
fr: Libellé de l'entité
