NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Tags
ja: タグ

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Links
ja: リンク

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Feed
ja: フィード

en: Name
ja: 名前

en: Section
ja: セクション

en: Updated
ja: 更新

en: Email
ja: メール

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Roles
ja: 役割

en: Published
ja: 掲載

en: Location
ja: 場所

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Media
ja: メディア

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Filter by
ja: フィルター

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Users
ja: ユーザー

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: author
ja: 投稿者

en: Blogs
ja: ブログ

en: Translations
ja: 翻訳

en: Client
ja: クライアント

en: Apply
ja: 適用

en: Grid
ja: グリッド

en: Bloggers
ja: ブロガー

en: Services
ja: サービス

en: Service
ja: サービス

en: Offset
ja: オフセット

en: Translate
ja: 翻訳

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity label
ja: エンティティラベル
