NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha4) - en to kn translation catalogue (40 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Photos
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Listing
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Blogs
kn: ಬ್ಲಾಗ್ ಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Service
kn: ಸೇವೆ
