NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha1) - en to de translation catalogue (64 entries)

en: Forms
de: Formulare

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: Author
de: Autor

en: List
de: Liste

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: more
de: mehr

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Categories
de: Kategorien

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Image
de: Bild

en: Feed
de: Newsfeed

en: Section
de: Abschnitt

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Email
de: E-Mail

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Roles
de: Rollen

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Location
de: Ort

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Photos
de: Fotos

en: Media
de: Medien

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Filter by
de: Filtern nach

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Users
de: Benutzer

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Tag cloud
de: Stichwort-Wolke

en: author
de: Autor

en: Short description
de: Kurzbeschreibung

en: Listing
de: Auflistung

en: Translations
de: Übersetzungen

en: Apply
de: Anwenden

en: Grid
de: Raster

en: Services
de: Dienste

en: Service
de: Dienst

en: Offset
de: Versatz

en: Translate
de: Übersetzen

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: View panes
de: Panel-Ansichten

en: Content pane
de: Panel Inhalt

en: User information
de: Benutzerinformationen

en: Office
de: Büro

en: Tag content
de: Inhalt taggen

en: Web site
de: Website

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Three columns
de: Drei Spalten

en: Entity label
de: Entitätsbeschriftung

en: First column
de: Erste Spalte

en: Second column
de: Zweite Spalte

en: Third column
de: Dritte Spalte
