NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (55 entries)

en: Forms
hi: फ़ार्म

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Tags
hi: उपनाम

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Categories
hi: वर्ग

en: Links
hi: लिंक

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Feed
hi: फ़ीड

en: Name
hi: नाम

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Email
hi: ईमेल

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Location
hi: स्थान

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Photos
hi: तस्वीरें

en: Media
hi: मीडिया

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: author
hi: लेखक

en: Blogs
hi: ब्लॉग

en: Apply
hi: लागू करें

en: Grid
hi: ढांचा

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Business case
hi: कारोबारी  मामले

en: Grid (4 columns)
hi: जाली (4 स्तम्भ )

en: No projects here yet.
hi: यहाँ अब तक कोई परियोजना नहीं

en: Offices
hi: कार्यालय

en: Entity label
hi: entity उपनाम

en: Office maps
hi: कार्यालय नक्शे

en: Attach maps to offices
hi: कार्यालयों के नक़्शे संलग्न करें

en: List your available servies
hi: आपकी उपलब्धता सेवाओं की सूची

en: Professional title
hi: व्यवसायी  शीर्षक
