NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (65 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: more
ru: ещё

en: Tags
ru: Теги

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Categories
ru: Категории

en: Links
ru: Ссылки

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Image
ru: Изображение

en: Feed
ru: Поток данных

en: Name
ru: Название

en: Section
ru: Раздел

en: Updated
ru: Обновлено

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Roles
ru: Роли

en: Published
ru: Опубликовано

en: Location
ru: Место

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Filter by
ru: Фильтровать по

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Users
ru: Пользователи

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Tag cloud
ru: Облако тегов

en: author
ru: автор

en: Blogs
ru: Блоги

en: Translations
ru: Переводы

en: Client
ru: Клиент

en: Apply
ru: Применить

en: Grid
ru: Сетка

en: Bloggers
ru: Блоггеры

en: Services
ru: Службы

en: Offset
ru: Пропустить

en: Translate
ru: Переводы

en: Clients
ru: Клиенты

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: View panes
ru: Представления-Фрагменты

en: Content pane
ru: Фрагмент панели

en: User information
ru: Информация о пользователе

en: Web site
ru: Сайт

en: OpenLayers Data Overlay
ru: Наложение данных OpenLayers

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Offices
ru: Офисы

en: Entity label
ru: Метка сущности
