NodeStream newspaper (7.x-2.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Read more
ja: 続きを読む

en: more
ja: 続き

en: Article
ja: 記事

en: Reset
ja: リセット

en: Parent
ja: 親

en: Region
ja: リージョン

en: All
ja: すべて

en: Published
ja: 掲載

en: Width
ja: 幅

en: Media
ja: メディア

en: Desc
ja: 降順

en: Advertisement
ja: 広告

en: Order
ja: オーダー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Topics
ja: トピック

en: Topic
ja: トピック

en: Style
ja: スタイル

en: Products
ja: 商品

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
