NodeStream newspaper (7.x-2.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Read more
pt: Leia mais

en: more
pt: mais

en: Article
pt: Artigo

en: Reset
pt: Redefinir

en: Parent
pt: Superior

en: Region
pt: Região

en: All
pt: Tudo

en: Published
pt: Publicado

en: Width
pt: Largura

en: Media
pt: Mídia

en: Desc
pt: Decrescente

en: Advertisement
pt: Anúncio

en: Order
pt: Pedido

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Topics
pt: Tópicos

en: Topic
pt: Tópico

en: Style
pt: Estilo

en: Products
pt: Produtos

en: Translations
pt: Traduções

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Headline
pt: Título

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: View panes
pt: Ver painéis

en: Content pane
pt: Painel de conteúdo

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
