NodeStream newspaper (7.x-2.0-beta1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: more
hi: और भी

en: Article
hi: लेख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Region
hi: क्षेत्र

en: All
hi: सभी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Advertisement
hi: विज्ञापन

en: Order
hi: क्रम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Topics
hi: विषय

en: Topic
hi: विषय

en: Style
hi: अंदाज

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
