NodeStream newspaper (7.x-2.0-beta1) - en to os translation catalogue (6 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Content
os: Мидис

en: Article
os: Уац

en: Reset
os: Раздæрау

en: Parent
os: Ныййарæг
