NodeStream newspaper (7.x-2.0-beta2) - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Read more
da: Læs mere

en: more
da: mere

en: Article
da: Artikel

en: Reset
da: Gendan

en: All
da: Alle

en: Published
da: Udgivet

en: Width
da: Bredde

en: Desc
da: Faldende

en: Advertisement
da: Reklame

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Topics
da: Emner

en: Topic
da: Emne

en: Style
da: Typografi

en: Products
da: Produkter

en: Translations
da: Oversættelser

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Headline
da: Overskrift

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Kicker
da: Forrider

en: Asc
da: Stigende

en: Topic editor
da: Emneredaktør

en: polls
da: afstemninger

en: Article polls
da: Artikelafstemninger

en: <a href="node/add/ns-ch-web-promo">Create new promo</a>
da: <a href="node/add/ns-ch-web-promo">Opret ny teaser</a>

en: Article promos
da: Artikelteasere

en: Edit promo
da: Redigér teaser
