NuBoot (7.x-1.0-beta2) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Content
ur: متن

en: Help
ur: مدد

en: Header
ur: ہیڈر

en: Navigation
ur: نیویگیشن

en: (active tab)
ur: (ایکٹِو ٹیب)
