NuBoot (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Help
ar: المساعدة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Text color
ar: لون النص

en: Link color
ar: لون الروابط

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Slate
ar: اللوح

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Plum
ar: الخوخ

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد
