NuBoot (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Help
hi: मदद

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Slate
hi: पटिया

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Main background
hi: मुख्य पृष्ठभूमि

en: Footer background
hi: पाद पृष्ठभूमि

en: Plum
hi: बेर

en: Title and slogan
hi: शीर्षक और नारा

en: Firehouse
hi: फायरहाउस

en: Ice
hi: बर्फ़
