NuBoot (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Text color
it: Colore del testo

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Plum
it: Prugna

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Ice
it: Ghiaccio
