NuBoot (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Link color
pt: Cor dos links

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Preface First
pt: Prefácio - Esquerda

en: Primary
pt: Primário

en: Secondary
pt: Secundário

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: (active tab)
pt: (aba ativa)

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Main background
pt: Plano de fundo principal

en: Footer background
pt: Fundo do rodapé

en: Plum
pt: Ameixa

en: Title and slogan
pt: Título e slogan

en: Firehouse
pt: Corpo de Bombeiros

en: Ice
pt: Gelo

en: Preface Second
pt: Prefácio - Centro

en: Footer First
pt: Primeiro Rodapé

en: Footer Second
pt: Segundo Rodapé

en: Footer Third
pt: Terceiro rodapé
