NuBoot (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Help
da: Hjælp

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Link color
da: Linkfarve

en: You are here
da: Du er her

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Main background
da: Baggrund

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Plum
da: Blommefarvet

en: Title and slogan
da: Titel og slogan

en: Firehouse
da: Brandstation

en: Ice
da: Is
