NuBoot (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (27 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Content
he: תוכן

en: Help
he: עזרה

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Link color
he: צבע קישור

en: You are here
he: הינך נמצא כאן

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Twitter
he: טוויטר

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Primary
he: ראשי

en: Secondary
he: משני

en: Slate
he: צפחה

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Highlighted
he: מובלט

en: Main background
he: רקע ראשי

en: Footer background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Plum
he: שזיף

en: Title and slogan
he: כותרת וסלוגן

en: Firehouse
he: תחנת כיבוי אש

en: Ice
he: קרח

en: Google+
he: גוגל פלוס
