NuBoot (7.x-1.1) - en to jv translation catalogue (18 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Content
jv: Konten

en: Help
jv: Pitulungan

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Link color
jv: Warna tautan

en: Blue Lagoon
jv: Lagoon Biru

en: You are here
jv: Sampéyan nang kene

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kācā ngisor

en: (active tab)
jv: (tab aktif)

en: Main background
jv: Latar utama

en: Footer background
jv: Latare footer

en: Title and slogan
jv: Judhul lan sesanti

en: Firehouse
jv: Omah kobaran (Firehouse)

en: Ice
jv: Es (Ice)
