NuBoot (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Text color
id: Warna teks

en: Link color
id: Warna tautan

en: You are here
id: Anda di sini

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Secondary
id: Sekunder

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Main background
id: Latar utama

en: Footer background
id: Latar footer

en: Title and slogan
id: Judul dan slogan
