TB Nucleus (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (35 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Categories
oc: Categorias

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Top
oc: Naut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Layout
oc: Afichatge

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: URL:
oc: URL  :

en: Updated:
oc: Mes a jorn  :

en: Medium
oc: Mejan

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: Hidden
oc: Amagat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Grid
oc: Grasilha

en: Skin
oc: Abilhatge

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Sidebar first
oc: Primièra barra laterala

en: Submitted by !username on !datetime
oc: Somés per !username lo !datetime

en: Secondary menu
oc: Menú segondari

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia

en: Sidebar second
oc: Segonda barra laterala
