TB Nucleus (7.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: More
bn: আরও

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Updated:
bn: আপডেট হয়েছে:

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Permalink
bn: পার্মালিঙ্ক

en: Submitted by !username on !datetime
bn: তৈরি করেছেন: !username !datetime তারিখে

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু
