TB Nucleus (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Comments
ja: コメント

en: More
ja: 続き

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Top
ja: トップ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Layout
ja: レイアウト

en: Back to Top
ja: トップに戻る

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Updated:
ja: 更新:

en: Medium
ja: 中程度

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Hidden
ja: 非表示

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Page width
ja: ページ幅

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Grid
ja: グリッド

en: Classes
ja: クラス

en: Skin
ja: スキン

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー
