TB Nucleus (7.x-1.1-beta1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Home
pt: Início

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Comments
pt: Comentários

en: More
pt: Mais

en: Categories
pt: Categorias

en: Help
pt: Ajuda

en: Top
pt: Superior

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Modules
pt: Módulos

en: Back to Top
pt: De volta ao topo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Custom
pt: Personalizado

en: Updated:
pt: Atualizado:

en: Medium
pt: Médio

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Hidden
pt: Oculto

en: Display breadcrumb
pt: Exibir trilha de navegação

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Permalink
pt: Link permanente

en: Grid
pt: Grade

en: Skin
pt: Tema

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Block Settings
pt: Configurações de Bloco

en: Custom width
pt: Largura customizada

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Enviado por !username em !datetime

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral
