TB Nucleus (7.x-1.1-beta2) - en to hu translation catalogue (45 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Help
hu: Súgó

en: Top
hu: Teteje

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Modules
hu: Modulok

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Back to Top
hu: Vissza a tetejére

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: URL:
hu: Webcím:

en: Updated:
hu: Frissítve:

en: Medium
hu: Közepes

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Page width
hu: Oldalszélesség

en: Grid
hu: Rács

en: Global
hu: Általános

en: Skin
hu: Smink

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Block Settings
hu: Blokk beállításai

en: pixels
hu: képpont

en: Base Font Size
hu: Alapértelmezett betűméret

en: Main content
hu: Fő tartalom

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Typography
hu: Tipográfia

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username – !datetime

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: columns
hu: oszlopok

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Smallest
hu: Legkisebb

en: Largest
hu: Legnagyobb
