TB Nucleus (7.x-1.1-beta2) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Comments
id: Komentar

en: More
id: Selengkapnya

en: Categories
id: Kategori

en: Help
id: Bantuan

en: Top
id: Atas

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Modules
id: Modul

en: Layout
id: Tata letak

en: Back to Top
id: Kembali ke atas

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Custom
id: Tersuai

en: Updated:
id: Di-update:

en: Medium
id: Sedang

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Display breadcrumb
id: Tampilkan breadcrumb

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: You are here
id: Anda di sini

en: Page width
id: Lebar halaman

en: Permalink
id: Link permanen

en: Grid
id: Kotakan

en: Skin
id: Kulit

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: pixels
id: piksel

en: Main content
id: Konten utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Typography
id: Tipografi

en: Submitted by !username on !datetime
id: Ditulis oleh !username pada !datetime

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua
