TB Nucleus (7.x-1.1-beta2) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Comments
tr: Yorumlar

en: More
tr: Devamı

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Help
tr: Yardım

en: Top
tr: En üst

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Modules
tr: Modüller

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Back to Top
tr: En üste git

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: OK
tr: Tamam

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: Medium
tr: Orta

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Hidden
tr: Gizli

en: Display breadcrumb
tr: Sayfa yolunu göster

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Grid
tr: Izgara

en: Global
tr: Genel

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: pixels
tr: piksel

en: Main content
tr: Ana içerik

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Menu bar
tr: Menü çubuğu

en: Panel first column 1
tr: 1. panel 1. sütun

en: Panel first column 2
tr: 1. panel 2. sütun

en: Panel first column 3
tr: 1. panel 3. sütun

en: Panel first column 4
tr: 1. panel 4. sütun

en: Panel second column 1
tr: 2. panel 1. sütun

en: Panel second column 2
tr: 2. panel 2. sütun

en: Panel second column 3
tr: 2. panel 3. sütun

en: Panel second column 4
tr: 2. panel 4. sütun
