TB Nucleus (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Comments
uk: Коментарі

en: More
uk: Ще

en: Categories
uk: Категорії

en: Help
uk: Довідка

en: Top
uk: Зверху

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Modules
uk: Модулі

en: Layout
uk: Макет

en: Back to Top
uk: Нагору

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: OK
uk: Гаразд

en: URL:
uk: Адреса URL:

en: Updated:
uk: Оновлено:

en: Medium
uk: Середній

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Hidden
uk: Приховано

en: Display breadcrumb
uk: Відображати рядок навіґації

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Page width
uk: Ширина сторінки

en: Permalink
uk: Постійне посилання

en: Grid
uk: Сітка

en: Global
uk: Глобальне

en: Skin
uk: Обкладинка

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Block Settings
uk: Настроювання блоку

en: pixels
uk: пікселів

en: Base Font Size
uk: Основний розмір шрифту

en: Main content
uk: Основний вміст

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Typography
uk: Типографіка

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: columns
uk: стовпців

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Menu bar
uk: Панель меню

en: This sets a base font-size on the body element - all text will scale relative to this value.
uk: Установка основного розміру шрифту для тексту. Всі тексти будуть масштабуватися пропорційно вказаному значенню.

en: Smallest
uk: Найменший

en: Largest
uk: Найбільший

en: Custom font
uk: Нетиповий шрифт

en: Width:
uk: Ширина:

en: column
uk: стовпчик

en: Pixels
uk: Пікселі
