TB Nucleus (7.x-1.4) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Help
hi: मदद

en: Top
hi: ऊपर

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: OK
hi: ठीक है

en: Medium
hi: माध्यम

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Grid
hi: ढांचा

en: pixels
hi: पिक्सेल

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा
