TB Nucleus (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Help
it: Aiuto

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Modules
it: Moduli

en: Back to Top
it: Torna in cima

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Medium
it: Medio

en: Hidden
it: Nascosto

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Grid
it: Griglia

en: Global
it: Globale

en: Skin
it: Tema grafico

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: pixels
it: pixel

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
