TB Nucleus (7.x-1.5) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: More
fa: بیشتر

en: Help
fa: راهنما

en: Top
fa: بالا

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Layout
fa: آرایش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: OK
fa: موافقت

en: Medium
fa: متوسط

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Hidden
fa: پنهان

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Permalink
fa: واصلی ثابت

en: Grid
fa: شبکه

en: Global
fa: سراسری

en: Skin
fa: پوسته

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: pixels
fa: پیکسل

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: قائمی ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
