Number Double (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Text field
fa: فیلد متنی

en: Decimal marker
fa: علامت اعشار

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
fa: حرفی که  کاربران برای نشان دادن و وارد نمودن اعشار در فرم‌ها استفاده خواهند نمود.

en: Decimal point
fa: ممیز دهدهی

en: Comma
fa: کاما
