Number Double (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Default
de: Standard

en: Text field
de: Textfeld

en: Double
de: Doppelt

en: The number of digits to the right of the decimal.
de: Die Anzahl der rechts vom Dezimaltrennzeichen angegebenen Stellen.

en: Decimal marker
de: Dezimalzeichen

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
de: Das von Benutzern in Formularen als Dezimalzeichen zu verwendende Symbol.

en: Decimal point
de: Dezimalpunkt

en: Comma
de: Komma

en: Scientific
de: Wissenschaftlich

en: The @label field of the entity.
de: Das Feld @label der Entität.
