Number Double (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Default
oc: Per defaut

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
oc: Lo caractèr que los utilizaires introduiran coma separador dels decimals en los formularis.

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Comma
oc: Virgula
