Number Double (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Default
pl: Domyślny

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Double
pl: Podwójne

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
pl: Znak jaki użytkownicy muszą wpisać aby oznaczyć początek części ułamkowej.

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Comma
pl: Przecinek
