Number Double (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Default
tr: Varsayılan

en: Text field
tr: Metin alanı

en: The number of digits to the right of the decimal.
tr: Ondalık işaretinin sağındaki basamak sayısı.

en: Decimal marker
tr: Ondalık işareti

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
tr: Kullanıcıların formlarda ondalık işareti için kullanacakları karakter.

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Comma
tr: Virgül
