U.S. National Weather Service (NOAA NWS) U.S. weather forecast block (7.x-1.0) - en to bg translation catalogue (7 entries)

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Weather
bg: Времето

en: Display units
bg: Покажи единици

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
bg: Можете да изберете мерните единици, които ще бъдат използвани за показване на данни.

en: Temperature
bg: Температура

en: Celsius
bg: Целзий

en: Fahrenheit
bg: Фаренхайт
