U.S. National Weather Service (NOAA NWS) U.S. weather forecast block (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Weather
cs: Počasí

en: Display units
cs: Zobrazit jednotky

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
cs: Můžete si vybrat, v jakých jednotkách se budou data zobrazovat.

en: Temperature
cs: Teplota

en: Celsius
cs: Celsia

en: Fahrenheit
cs: Fahrenheita

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Display name
cs: Název zobrazení
