U.S. National Weather Service (NOAA NWS) U.S. weather forecast block (7.x-1.1) - en to el translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Weather
el: Καιρός

en: Display units
el: Μονάδες εμφάνισης

en: N/A
el: Μ/Δ

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
el: Μπορείτε να ορίσετε τις μονάδες που θα χρησιμοποιούνται για την εμφάνιση των δεδομένων.

en: Temperature
el: Θερμοκρασία

en: Celsius
el: Κελσίου

en: Fahrenheit
el: Φαρενάιτ

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος
