U.S. National Weather Service (NOAA NWS) U.S. weather forecast block (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Weather
fr: Météo

en: Display units
fr: Unités d'affichage

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
fr: Vous pouvez spécifier les unités à utiliser pour afficher les données

en: Temperature
fr: Température

en: Display name
fr: Nom de l'affichage

en: Weather Forecast
fr: Prévisions météorologiques

en: Default location
fr: Emplacement par défaut
