U.S. National Weather Service (NOAA NWS) U.S. weather forecast block (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Weather
de: Wetter

en: Display units
de: Anzeigeeinheiten

en: N/A
de: n. v.

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
de: Sie können angeben, welche Einheiten für die Anzeige der Daten verwendet werden sollen.

en: Temperature
de: Temperatur

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Display name
de: Anzeigenname

en: Weather Forecast
de: Wettervorhersage

en: Default location
de: Standard-Ort

en: Weather Forecast for !location
de: Wettervorhersage für !location
