U.S. National Weather Service (NOAA NWS) U.S. weather forecast block (7.x-1.3) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Weather
pl: Pogoda

en: Display units
pl: Wyświetl jednostki

en: N/A
pl: niedostępne

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
pl: Możesz wskazać jakie jednostki powinny być użyte do przedstawiania danych.

en: Temperature
pl: Temperatura

en: Celsius
pl: Celsjusza

en: Fahrenheit
pl: Fahrenheita

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Display name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Weather Forecast
pl: Prognoza pogody
