U.S. National Weather Service (NOAA NWS) U.S. weather forecast block (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Weather
ru: Погода

en: Display units
ru: Система мер для отображения

en: N/A
ru: Н/Д

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
ru: Вы можете выбрать единицы измерения, которые будут использоваться для отображения данных.

en: Temperature
ru: Температура

en: Celsius
ru: Цельсий

en: Fahrenheit
ru: Фаренгейт

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Display name
ru: Название отображения

en: Weather Forecast
ru: Прогноз погоды
