U.S. National Weather Service (NOAA NWS) U.S. weather forecast block (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Weather
tr: Hava Durumu

en: Display units
tr: Gösterim birimi

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
tr: Veri gösteriminde hangi birimlerin gösterilmesi gerektiği seçebilirsiniz.

en: Temperature
tr: Sıcaklık

en: Celsius
tr: Selsius

en: Fahrenheit
tr: Fahrenhayt

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Display name
tr: Gösterilen isim

en: Default location
tr: Varsaylın lokasyon
